Master of Magic

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Master of MagicGra pod wieloma względami przypomina słynną Civilization Sida Meiera, rozgrywa się jednak w fikcyjnej rzeczywistości. W przeciwieństwie do Civilization umożliwia rozgrywanie bitew z udziałem wielu jednostek, dając graczowi możliwość wpływania na ich przebieg również czarami.

Gracz rozpoczyna rozgrywkę jako początkujący czarodziej, władający niewielką osadą i kilkoma oddziałami. Jego zadaniem jest powiększanie swojego imperium przez podboje i budowę miast, odkrywanie nowych czarów, zwiększanie swojej mocy magicznej, prowadzenie wojen oraz szkolenie bohaterów którzy będą prowadzić jego armie. Aby zwyciężyć, gracz musi albo pokonać wszystkich innych czarodziejów, albo wynaleźć i rzucić czar pozbawiający ich wszystkich magicznych mocy (Spell of Mastery).

Świat w którym toczy się rozgrywka, Arcanus, zasiedlony jest przez wiele magicznych ras i stworzeń. Znajdują się na nim liczne źródła magii i niezbadane miejsca zawierające pomocne w rozgrywce skarby. Równolegle to tego świata istnieje również drugi, Myrror, zasiedlony przez inne rasy i zawierający surowce nie spotykane na Arcanusie. Podróżowanie między światami jest możliwe za pomocą magicznych bram i odpowiednich czarów. Niektóre stworzenia posiadają również umiejętność samodzielnego przenoszenia się pomiędzy tymi światami.

Pobierz pełną wersję gry Master of Magic (10 mb)

Master of Magic, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz