Grand Prix 2

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Grand Prix 2Symulator wyścigów Formuły 1, wydany w 1996 roku przez Microprose. W grze istnieje możliwość szczegółowego ustawienia samochodu, np. balansu hamulców, ustawienia przełożeń skrzyni biegów, nachyleń spojlerów, wysokości zawieszenia itd. Podczas treningów i kwalifikacji można zobaczyć poziom zużycia opon i starcia się drewnianej deski pod podwoziem, a także wygenerować wykresy, pokazujące użycie biegów, przepustnicy, prędkość, obroty itd. w różnych sekcjach toru.

W Grand Prix 2 istnieje opcja multiplayer, choć nie jest to tradycyjny w tego typu grach układ split screen. W Grand Prix 2 podczas wyścigu kierowcy zmieniają się co określoną ilość kolejek (turns): gdy jeden gracz się ściga, samochody pozostałych są sterowane przez komputer, a po określonym czasie następuje zamiana.

W grze samochód może się zniszczyć (na skutek wypadku), ale również zepsuć; mogą wystąpić różne rodzaje awarii. Grand Prix 2 to pierwsza gra, w której uszkodzenia samochodu były widoczne: wskutek uszkodzenia silnika bądź wycieków cieczy chłodzącej lub oleju samochód się pali, wskutek złapania „gumy” opona się „kiwa” itd. Niektóre uszkodzenia mają wpływ na jazdę (np. złapanie „gumy”), ale można je naprawić w boksach.

Pobierz pełną wersję gry Grand Prix 2 (30 mb)

Grand Prix 2, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz